Sukienka czy spodnie

Odkąd kobiety mają równouprawnienie stały się pewniejsze siebie i bardziej niezależne. W latach osiemdziesiątych królowało przekonanie, że powinny pozbyć się swojej kobiecości w biurach. Do dzisiaj wiele z nich pyta na takich stronach internetowych jak http://www.zabobon.pl/czy-do-biura-wypada-isc-w-sukience/ na jaki strój mogą sobie pozwolić w miejscu pracy. Obecnie panuje przekonanie, że podkreślenie urody nie odbiera paniom szacunku w pracy i mogą ubierać się tak jak chcą. Zresztą mają czuć się dobrze same ze sobą. To w ich stylizacjach jest zawarta mieszanka oczekiwań, ambicji i dodawania sobie odwagi, więc jeżeli wolą sukienki niż spodnie to niech je zakładają.

Komfort bycia sobą i nie udawania nikogo innego w istotny sposób przyczynia się do budowania pozytywnych relacji ze współpracownikami, którzy nie są zmuszeni na bycie obiektem wyładowania frustracji. Chyba każdy widzi, że sprawa ubioru jest mniej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. W tym miejscu należy zaznaczyć, że nie każda sukienka jest odpowiednia do pracy. I chyba większość pań powinna mieć świadomość, że istnieją pewne niepisane regulaminy mówiące o tym jak powinno się ubierać, aby nikogo nie rozpraszać i obrażać swoim wyglądem. Krótki spódniczki świetnie eksponują długie i wyćwiczone na siłowni nogi. Z pewnością są one ulubionym elementem ubioru kobiet dla wielu panów, jednakże nie da się ukryć, że nie powinny być one zakładane w miejscu pracy, jeżeli pani chce być poważnie traktowana. Kobiety powinny same unikać ubrań mogących wzbudzać zażenowanie i kontrowersje.

Może to się wydawać nieco krzywdzące dla przedstawicielek płci pięknej, jednak trzeba brać pod uwagę to, że panowie nie przychodzą do pracy bez koszuli eksponując nagi tors. Na pewno byłoby im wygodniej i wielu z nich tak chodzi we własnym domu, jednakże nie jest to w dobrym guście. Nikt nawet nie pomyśli, aby tak stawić się w biurze. Dlatego też panie nie powinny oburzać się upomnieniami, że ich spódniczki ledwo zakrywają pośladki. W końcu ubiór do pracy powinien być schludny i przyzwoity. Nie chodzi o to, by kompletnie zakryć się od głów do stóp, a jedynie o zachowanie zdrowego rozsądku i nie prowokowanie pewnych obleśnych żartów i niebezpiecznych sytuacji.

Sukienki nie powinny też być wykonane z materiałów przezroczystych, które nie pasują do pracy. Rzeczywiście niektóre z nich są piękne, ale nadają się jedynie na użytek prywatny. Wiele osób może czuć się nieco zniesmaczonych mając na widoku bieliznę. Etat wymaga pewnego umiaru i przemyślenia stylizacji.

Przeczytaj też: http://www.republikadzieci.pl/czapka-zimowa-dla-dziecka-ktora-bedzie-najlepsza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here