włosy
fot.: pexels.com

Każdy sezon przynosi nowe trendy fryzjerskie. Obecnie, salony fryzjerskie dysponują szeroką ofertą dotyczącą zarówno cięcia włosów, jak i ich koloryzacji. Jakie istnieją techniki farbowania włosów i czym się od siebie różnią?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-farbowac/

Popularne metody koloryzacji

Do niedawna, najczęściej wybieranymi przez klientki salonów fryzjerskich metodami koloryzacji były balejaż i ombre. Balejaż polegał na farbowaniu włosów metodą szydełkową, której zadaniem było zastosowanie różnych farb, których tonacja będzie zbliżona do naturalnego koloru włosów. Ombre natomiast, polega na stopniowym rozjaśnianiu włosów. W tym przypadku, końcówki miały być najjaśniejsze, a reszta włosów delikatnie ciemniejsza.

Po tym, jak popularność ombre już nieco zmalała, wiele klientek wybrało koloryzacje sombre. Jest to delikatniejszy efekt ombre, który końcówki włosów rozjaśnia maksymalnie o dwa tony. Dzięki tej metodzie, twarz staje się pełna słonecznego blasku.

Do ciekawych technik koloryzacji włosów, należy zaliczyć także: splashlight (dający złudzenie padającej na głowę smugi światła), palm painting (czyli farbowanie włosów bez użycia pędzla) oraz flamboyage (czyli połączenie klasycznego balejażu i sombre, różniące się od siebie aplikacją farby).

Produkty do koloryzacji włosów

Oprócz technik farbowania włosów, bardzo istotny jest także wybór produktów do ich koloryzacji. Warto pamiętać, że obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które dają różnorodne efekty koloryzujące. W zależności od oczekiwań, a także kondycji włosów, można je farbować: henną ziołową, farbą, szamponetką, tonerem, kremem koloryzującym i wiele innych.

To, jaki produkt wybierzemy, zależy tylko od tego na jakich efektach nam zależy. Przykładowo, farba do włosów będzie odpowiednia dla osób, które pragną radykalnej i długotrwałej zmiany koloru; henna do włosów, sprawdzi się pod względem ich pielęgnacji, jednak jej barwnik dość szybko się zmywa; w przypadku szamponetki natomiast, podkreśli ona dotychczasowy kolor, ewentualnie przyciemni lub rozjaśni włosy maksymalnie o dwa tony.

Przeczytaj też: http://www.yooki.pl/dobor-fryzury-do-urody-porady/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here