zootechnik

Czy opieka nad zwierzętami oprócz pasji może być dodatkowo dobrym źródłem zarobku? Efekty prac ferm, firm produkcyjnych oraz spożywczych odczuwamy zapewne wszyscy. Tak sama miło jest oglądać zadbane zwierzęta w zoo oraz podziwiać je w wolno żyjących rezerwatach. Nie byłoby jednak tak dobrze, bez pracy zootechnika. Gdzie osoba na takim stanowisku może szukać zatrudnienia oraz na Jakie zarobki może liczyć? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-zootechnik-sprawdz-zarobki-zootechnika/

Gdzie osoba na takim stanowisku możesz szukać zatrudnienia?

Jako taki fachowiec pracę możemy znaleźć w bardzo szerokiej gamie firm oraz instytucji zajmującej się zwierzętami. W zależności od doświadczenia oraz wykształcenia, pracy Możemy szukać na przykład na farmach hodowlanych lub przemysłowych. O zatrudnienie możemy starać się również w przedsiębiorstwach produkcyjnych maszyn oraz wyposażenia dla zwierząt w, produkujących pasze oraz żywność dla zwierząt. Naszych rąk do pracy nie odmówią również farmy gospodarskie lub stajnie rekreacyjne. Zootechnicy mogą znaleźć pracę również w parkach narodowych, rezerwatach, a także ogrodach zoologicznych. Wiedza oraz doświadczenie przydaje się w sklepach zoologicznych, hurtowniach paszy i sprzętu, a także różnego rodzaju miejscach, gdzie zwierzęta żyją. Do tego zootechnik może starać się o pracę w instytucjach państwowych takich jak urzędu ochrony środowiska, doradztwo dotyczące produkcji żywności, hodowli zwierząt oraz zwierząt. Do tego, jako taki specjalista możemy prowadzić działalność naukową oraz dydaktyczną.

Od czego zależą zarobki zootechnika?

Wpływ na zarobki takiego specjalisty będą miały przede wszystkim czynniki takie jak miejsce, w którym jest zatrudniony. Bardzo często uzależnione jest to od naszego wykształcenia. Bez odpowiednich typów posiadamy mniejsze szanse na zatrudnienie na wyższych szczeblach. Więcej również zaloguj w firmach w dużych miastach, niż w tych znajdujących się na prowincji. Chociaż to również zależy od charakteru tej działalności oraz danego pracodawcy. Do tego wpływ na nasze wynagrodzenie będzie miało doświadczenie, staż pracy, posiadane umiejętności oraz zdobyte osiągnięcia. 

Mediana zarobków zootechnika

Według badań portali branżowych wynika, że w Polsce Jako za technik jesteśmy w stanie zarobić przeciętnie 3600 zł brutto miesięcznie. Jest to mediana, która wynika z tego, że połowa wszystkich specjalistów w tej dziedzinie zarabia kwoty w przedziale od 2748 do 4730 zł brutto. Druga połowa dzieli się zaś na dwie ćwiartki. Pierwsza ćwiartka, czyli 25% zootechników zarabia niestety poniżej 2748 zł, a druga ćwiartka to szczęśliwcy, którzy zarabiają powyżej 4730 zł. 

Zobacz też: http://www.yooki.pl/w-jaki-sposob-zostac-sommelierem/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here