Jak mieć płaski brzuch

Odchudzanie to długotrwały proces i powinniśmy to sobie uświadomić na początku naszych zmian. Dzięki temu nie stracimy motywacji w trakcie zrzucania zbędnych kilogramów. Bardzo często po kilku miesiącach ćwiczeń i zdrowej diety w niektórych miejscach zostaje tkanka tłuszczowa, której ciężko się pozbyć. Najczęściej jest to własnie brzuch. To samo tyczy się wielu panów, którzy mają tak zwane piwne brzuchy. Jest to nic innego jak tłuszcz odłożony na brzuchu. Możemy się go pozbyć poprzez odpowiednią dietę i ćwiczenia fizyczne.

Jak mieć płaski brzuch?

Jak mieć płaski brzuchNa płaski brzuch nie wystarczy robić samych ćwiczeń, które angażują do pracy mięśnie brzucha. Wiele osób myśli, że robiąc liczne serie brzuszków spalą tłuszcz w tym miejscu. Jednak tkanka tłuszczowa jest spalana z organizmu w miarę równomiernie, ale są miejsca gdzie spalanie tłuszczu przebiega wolniej. Zatem jeśli chcemy mieć płaski brzuch to musimy wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe, zarówno te siłowe jak i wytrzymałościowe. Dodatkowo musimy wprowadzić odpowiednią dietę w naszym życiu. Żeby spalić tłuszcz musimy być na deficycie kalorycznym. Czyli od naszego podstawowego zapotrzebowania kalorycznego musimy odjąć 500 kcal. Dzięki temu brakująca energię nasz organizm pobierze z tkanki tłuszczowej, która została odłożona właśnie w tym celu.

Jakie ćwiczenia?

Na treningach musimy wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe. Oczywiście możemy a nawet powinniśmy wykonywać brzuszki, ale jako jeden z elementów na treningu. Dzięki temu po zrzuceniu tkanki tłuszczowej odsłonimy płaski, i umięśniony brzuch. Jest wiele rodzajów treningów, z których możemy korzystać. Dodatkowo możemy wybrać czy będziemy ćwiczyć na siłowni czy w domowym zaciszu. Obie opcje są dobre i to od nas zależy, w którym miejscu będziemy się lepiej czuć. Do treningów siłowych warto dodać bieganie lub inny sport. Pozwoli nam to dodatkowo spalić większą ilość kalorii w ciągu dnia. W tygodniu możemy wykonywać 3-4 treningi tak, żeby mieć czas na regenerację. Przed ćwiczeniami musimy się rozgrzać, co pozwoli nam uniknąć kontuzji. Po wysiłku poświęćmy chwilkę na rozciąganie, które zapobiegnie zakwasom. Rozgrzewka i rozciąganie powinny trwać po minimum 10 minut. z kolei sam trening powinien trwać około 30-40 minut.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here