Jak zdjąć żel z paznokci

Przedłużanie paznokci żelem, akrylem lub hybrydową bazą budującą to coraz popularniejsza metoda upiększania dłoni. Możliwości przedłużenia jest wiele, ale najfajniejsze jest to, iż przedłużyć można każdą, nawet najtrudniejszą i najbardziej zniszczoną (na przykład obgryzaniem) płytkę paznokcia.

Przedłużanie paznokci

Jak zdjąć żel z paznokciO tyle o ile klasyczny manicure hybrydowy możesz zrobić sobie sama w domu (jeżeli posiadasz odpowiedni sprzęt i produkty), tak przedłużanie na formie lub tipsie lepiej pozostawić osobom kompetentnym w tym temacie, mam tu na myśli kosmetyczkę lub stylistkę paznokci, gdyż przedłużenie paznokci jest proste tylko w teorii.
Najbardziej popularną metodą przedłużania jest przedłużanie na papierowej formie, gdyż jest mniej inwazyjne niż przedłużanie na tipsie (tipsa trzeba przykleić do naturalnej płytki specjalnym klejem). Metoda ta polega na skróceniu naturalnego paznokcia, a następnie podłożenia pod wolnym brzegiem papierowej formy, która stanowi szkielet dla nałożonego żelu, a nawet akrylu i bazy hybrydowej. Pierwsza warstwa (szkieletowa) może być nałożona niedbale, ale to ona wyznacza nam kształt (kwadrat, migdał, szpic) oraz długość. Po utwardzeniu warstwy szkieletowej zdejmujemy papierowy szablon i nakładamy kolejną, już większą porcję żelu – budującą. Warstwą budującą budujemy „nowy” paznokieć i to właśnie w tym budowaniu tkwi sekret trwałego przedłużania paznokci.

Prawidłowa budowa żelowego/akrylowego paznokcia po pierwsze sprawia, że paznokieć jest trwały, a po drugie chroni naturalny paznokieć przed uszkodzeniem/złamaniem/pęknięciem. Właściwie zbudowany paznokieć powinien posiadać tunel, linię włosa, odpowiednio wypiłowane krawędzie boczne oraz tak zwaną krzywą C. Krzywa C budowana jest w miejscu największego naprężenia naturalnego paznokcia. To dzięki niej naturalny paznokieć chroniony jest przed ewentualnymi, bolesnymi pęknięciami. Krzywa C to łuk, który zaczyna przy skórkach, a kończy na wolnym brzegu paznokcia. Punkt największego naprężenia znajduje się mniej więcej w połowie płytki i to właśnie tam powinno znajdować się najwięcej masy żelowej, mówimy na to „punkt stresu”.

Jak zdjąć żel z paznokci?

Metoda ta jest o tyle uniwersalna, że przedłużony paznokieć zawsze można usunąć bez większego problemu. Jak zdjąć żel z paznokci? Usuwanie masy jest tak samo proste w teorii, ale w praktyce lepiej zrobić to u specjalisty. Masę żelową można usunąć pilnikiem lub frezarką, ale trzeba uważać, aby nie przepiłować naturalnego paznokcia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here