Jak zacząć odchudzanie? To pytanie zadaje sobie wiele osób. A odpowiedź na nie, nie jest tak jednoznaczna i łatwa jakby się mogło wydawać. Na pewno odchudzanie to proces, o którym powinniśmy dużo myśleć. Odchudzanie więc musimy zacząć w naszej głowie. Sami musimy się przekonać do zmiany przyzwyczajeń, które doprowadziły nas do stanu, w którym musimy zacząć się odchudzać.

Jak zacząć odchudzanie?

Jak zacząć odchudzanieJak zacząć odchudzanie? To w naszej głowie jest początek. Musimy uzmysłowić sobie i przekonać samych siebie, że rygor, który nakłada na nas proces odchudzania jest nam potrzebny i wyjdzie nam na zdrowie. O odchudzaniu trzeba myśleć pozytywnie. Jeśli będziemy zniechęceni, nie osiągniemy dobrych efektów, bo nasz mózg podświadomie będzie dawał nam do zrozumienia, że nie potrzebujemy zmian. A odchudzanie to zmiana – zmiana nawyków żywieniowych, ale też i życiowych. Musimy stać się bardziej regularni, pilnować co i o jakiej porze dnia jemy. Warto też pomyśleć o ćwiczeniach fizycznych. Wszystko to musimy przemyśleć i przekonać się do tego, bo wymaga to od nas rezygnacji z czynności, które do tej pory wykonywaliśmy, a które dawały nam relaks i zadowolenie.
Jak zacząć odchudzanie? Na pewno od polubienia tego procesu, jeśli nie polubimy przygotowywania posiłków i zmiany trybu życia, nie będzie nam to dawało satysfakcji, a co za tym idzie, też efektów w odchudzaniu. Wszystko więc zaczyna się w naszej głowie. Nie można zaczynać efektywnego odchudzania bez przekonania siebie, że dzięki wprowadzanym w naszym życiu zmianom osiągniemy oczekiwany efekt.

Silna wola

Powinniśmy też pamiętać, że od razu nie możemy narzucić na siebie ogromnego rygoru, gdyż nie starczy nam sil na dotrzymanie wszystkich zamierzeń, a to jest podstawowy błąd odchudzania. Kiedy zaczynamy sobie pobłażać i rezygnować powoli z wypracowywanych nowych nawyków, efekty odchudzania przestają być widoczne. Jeśli zaś zaczniemy postępować odwrotnie i małymi krokami dochodzić do zmian, odchudzanie na pewno będzie bardziej efektywne. W pewnym momencie będziemy niektóre czynności wykonywać mechanicznie, nie zastanawiając się nad nimi. Nie będzie nam potrzebne odchudzanie, bo zmiana przyzwyczajeń sprawi, że waga będzie się utrzymywała na poziomie, który sobie zamierzyliśmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here