Jak zrobić jogurt

Czy ktoś się kiedyś z was zastanawiał jak zrobić jogurt domowy? W sklepach mamy ogromny wybór jogurtów zarówno naturalnych jak i w najróżniejszych smakach. Stojąc przed chłodnia sklepową możemy wybierać jogurty owocowe, czekoladowe, naturalne słodzone lub bez cukru, słodzone stewią, brązowym cukrem oraz pochodzące z rolnictwa ekologicznego. Jednak najlepszym jogurtem jest jogurt domowy. Dużo osób zapewne zastanawia się jak zrobić jogurt w domu.

Jak zrobić jogurt?

Jak zrobić jogurtOkazuje się że nie jest to trudne, należy tylko znaleźć odpowiedni przepis na to jak zrobić jogurt. W internecie zapewne znajdziemy mnóstwo przepisów oraz porad. Najlepiej jest znaleźć przepis dla siebie najlepszy i zabrać się do roboty. W końcu trzeba kiedyś spróbować. Najważniejszą kwestią w produkcji domowego jogurtu jest utrzymanie odpowiedniej temperatury mleka oraz bakterie kwasu mlekowego. Możemy takie kupić w sklepie specjalistycznym lub zaszczepić jogurt bakteriami z jogurtu kupnego, najlepiej ekologicznego. Mleko powinno mieć temperaturę od 40 do maksymalnie 45 stopni Celsjusza. Do takiego mleka dodajemy bakterie, a następnie szczelnie zakrywamy naczynie z mlekiem tak, aby nie dostawało się do niego powietrze, a jogurt nie został zanieczyszczony. Następnie naczynie z zawartością pozostawiamy w ciepłym miejscu na minimum sześć do ośmiu godzin. Najlepszym sposobem jest przygotowanie jogurtu wieczorem i pozostawienie go na noc w ciepłym miejscu – dzięki temu rano mamy gotowy pyszny jogurt.

Jogurt o smaku chałwy

Możemy go od razu zjeść z muesli lub dodać do niego miód lub owoce. Warto spróbować połączenia miodu i pasty tahini (pasty sezamowej) uzyskamy wtedy smak chałwowy oraz podniesiemy walory odżywcze jogurtu. Taki jogurt należy przechowywać w lodówce najlepiej w słoiku zamkniętym tak, aby nie przeszły do niego żadne zapachy. Owoce, zmiksowane bądź w kawałkach należy dodawać tuż przed spożyciem. Można również poradzić się osoby z naszego otoczenia, która zajmuje się na przykład zdrową żywnością – na pewno poradzi nam jak zrobić jogurt domowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here