Ubranka dla psów

Ubranka dla psów w ostatnich latach stały się prawdziwym krzykiem psiej mody. Jednak nie należy zapominać, że mają one przede wszystkim spełniać funkcję ochronną i służyć naszym pupilom w zimie. Zastanówmy się zatem, jakie powinny być i obejrzymy kilka modeli.

Miękki i ciepły płaszczyk dla czworonoga

Należy zacząć od tego, że ubranka dla psów dedykowane są wszystkim rasom, a nie tylko małym pieskom. Pomimo iż często kojarzy się je z miniaturowymi rasami, tak naprawdę powinny być stosowane również przez właścicieli większych ras, jeśli są one narażone na wychłodzenie. Nawet jeśli pies należy do ras posiadających stosunkowo długą sierść, ale nie ma pod nią grubego podszerstka, może okazać się, że zima nie jest dla niego sprzyjającym okresem. Wówczas lepiej zainwestować w ubranko, niż narażać go na niebezpieczeństwo zachorowania.

Wybierając ubranie, najlepiej sięgnąć po wygodny, miękki i ciepły płaszczyk. Jest skrojony w taki sposób, żeby doskonale okrywał tułów zwierzęcia i chronił je praktycznie aż po nasadę ogona. Dzięki temu ogrzewa cały kręgosłup, boki i klatkę piersiową. Chroni w ten sposób przede wszystkim przed chorobami układu oddechowego, ale także, przykładowo, przed chorobami nerek.

Wodoodporność

Wprawdzie w sklepach można znaleźć wiele różnych ubranek, my jednak polecamy przede wszystkim te, które wykonane są z wodoodpornych materiałów. Dzięki temu nawet kiedy pada deszcz lub śnieg, piesek będzie odpowiednio przed nim zabezpieczony. Co równie ważne, materiały wodoodporne często są jednocześnie wiatroszczelne, co dodatkowo poprawi ochronę pupila przed zimnem.

Wygoda na pierwszym miejscu

Ubranka dla psów muszą być przede wszystkim wygodne, aby pupilom łatwo było się w nich poruszać czy załatwiać potrzeby fizjologiczne. Dlatego niezbędne jest wybranie miłego w dotyku, miękkiego materiału, który został odpowiednio wyprofilowany dla pieska. Dzięki temu pozostawia swobodę łapkom, nie krępuje ruchów i nie uciska ciała pupila.

Wygodna powinno być także jego zakładanie i zdejmowanie. Dzięki wykorzystaniu rzepów lub zatrzasków często jesteśmy w stanie ubrać pieska w ciągu kilku sekund, co na pewno będzie istotną zaletą zarówno dla samego podopiecznego, jak i dla właściciela. W końcu niewiele piesków ma cierpliwość na długotrwałe ubieranie, a ich pani oraz panowie niewątpliwie także wolą spacery niż przygotowania do nich. Bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie też odpowiedni otwór na karku płaszczyka, który pozwala na przeciągnięcie smyczy.

Wyrazisty kolor

Na koniec chcielibyśmy polecić ubranka w odblaskowych kolorach, takich jak pomarańcz, zieleń czy wyrazisty niebieski. Wszystkie one zapewnią doskonałą widoczność zwierzęcia nawet przy gorszych warunkach pogodowych czy o zmierzchu, co jeszcze bardziej zwiększy jego bezpieczeństwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here