Domową maseczkę nawilżającą przygotujesz z kuchennych składników
fot. Pixabay.com

Domowe maseczki na twarz stają się bardzo popularne. Coraz bardziej stawiamy na to, co naturalne i pozbawione chemicznych składników, zarówno w żywności, jak w kosmetykach. Dlatego też warto sięgnąć po przepisy na nawilżające maseczki i stosować je regularnie. Taka pielęgnacja sprawi, że będą one naprawdę skuteczne i usatysfakcjonuje nas ich działanie.

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/domowa-maseczka-nawilzajaca-jak-zadbac-samodzielnie-o-cere/

Zalety domowych maseczek nawilżających

Domowa maseczka ma niewątpliwie wiele zalet. Po pierwsze jest prosta w przygotowaniu. Po drugie tania. Po trzecie nie wymaga specjalnych umiejętności, ani wyjątkowych składników. Przygotowujemy ją z tego, co mamy w domu pod ręką. Ponadto takie maseczki naprawdę działają pozytywnie na naszą cerę, przynoszą jej dużą ulgę i przede wszystkim doskonale nawilżają. Ważne jednak, aby dobrać jej składniki do rodzaju naszej cery.

Naturalne składniki maseczek powodują, że nie musimy obawiać się o ich wpływ na naszą cerę. Jeśli sięgniemy po to, co dostępne w naszej kuchni, możemy mieć stuprocentową pewność, że nie stanie nam się żadna krzywda. Na początku warto jednak zrobić próbę uczuleniową. Składniki takie jak choćby cynamon czy jogurt naturalny mogą spowodować reakcję alergiczną.

Przepisy na domowe maseczki nawilżające

Poniżej przedstawiamy przepisy na najpopularniejsze i najprostsze maseczki nawilżające do twarzy. Przeczytajcie je, wypróbujcie i same przekonajcie się, że są naprawdę banalne w przygotowaniu, a ich efekty są zaskakujące.

  • Maseczka z miodu – wystarczy wymieszać trzy łyżeczki miodu z dwiema łyżeczkami mleka. Tak przygotowaną papkę rozprowadzamy równomiernie na twarzy i szyi, po 15 minutach spłukujemy ją letnią wodą. Poza działaniem nawilżającym, ma ona również antyseptyczne właściwości, może więc być z powodzeniem stosowana do leczenia zmian skórnych na twarzy, jak trądzik czy stany zapalne.
  • Maseczka z kiwi – plastry kiwi możemy nałożyć w całości na twarz lub rozgnieść je widelcem i taką papkę rozłożyć równomiernie na skórze. Po 10 minutach przemywamy buzię tonikiem bezalkoholowym. Kiwi poprawi stan skóry suchej, nawilży ją, uelastyczni i zmiękczy.
  • Maseczka z winogron – winogrono rozgniatamy widelcem, miąższ nakładamy na twarz i na szyję. Po 15 minutach zbieramy ręcznikiem i przemywamy tonikiem. Zawarte w winogronie witaminy A i E spowolnią procesy starzenia, nawilżą skórę oraz zminimalizują szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Zobacz też: http://www.yooki.pl/roze-najlepsze-odmiany-do-twojego-ogrodu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here