Mycie twarzy

Nawet najładniej wykonany makijaż, nie będzie wyglądał dobrze jeśli nasza twarz nie będzie odpowiednio nawilżana i oczyszczona. Odpowiednia pielęgnacja twarzy jest kluczem do tego aby cera była w świetnej kondycji. Jest to konieczne zarówno dla tych, którzy malują się codziennie, jak i dla tych, którzy są w tym temacie amatorami. Nie powinniśmy jej pomijać, ani o niej zapominać. Nie należy od razu stosować koreańskiej pielęgnacji, która zawiera, aż 10 kroków i całej masy produktów. Do prawidłowego oczyszczenia, wystarczy tylko kilka podstawowych kroków.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/pielegnacja-twarzy/

Demakijaż

Ten krok wydaje się banalny, chociaż nie można o nim zapominać. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo makijaż, który zostaje na naszej twarzy przez całą noc, tragicznie na nią wpływa. Makijaż nie jest dobry również dla naszej pościeli, ponieważ brudzi ją, a po takiej nocy pościel będzie nadawać się tylko do prania. Demakijaż jest podstawą każdego dnia i nigdy, ale to nigdy nie powinniśmy go pomijać.

Oczyszczanie

Obowiązkowy krok dla każdego, niezależnie od tego czy mieliśmy makijaż czy nie. Twarz powinno myć się zarówno rano, jak i wieczorem. Warto zastosować delikatny kosmetyk, z bezpiecznym składem.

Peeling

Tego kroku nie wykonujemy codziennie. Peeling powinno się wykonywać 3-4 razy w tygodniu. Najlepszy będzie do tego peeling drobnoziarnisty.

Tonizacja

Tonik ma za zadanie przywrócić kwaśne pH naszej skóry, które po oczyszczaniu twarzy jest zaburzone. Produkt możemy nałożyć wacikiem lub jeśli mamy produkt z atomizerem rozpylamy go bezpośrednio na twarz.

Maseczki do twarzy

Niezależnie od tego czy maseczkę zrobiliśmy sami, czy też kupujemy ją w sklepie stacjonarnym czy zamówiliśmy ją przez internet, musimy pamiętać, że jest to kolejny krok, który nie powinien być stosowany codziennie.

Zobacz też: http://www.yooki.pl/maseczki-do-twarzy-diy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here