jakie zabezpieczenie mebli i elektroniki dla dziecka?

Zabezpieczenia mebli i elektroniki, to akcesoria, które pomogą ochronić dziecko przed groźnymi wypadkami w domu. Dodatkowo chronią małe dzieci, przed zawartością szafek. Zamknięcia do szafek i szuflad, zaślepki do kontaktów elektrycznych, nakładki zabezpieczające na drzwi to tylko niektóre z zabezpieczeń domowych. 

Zabezpieczenia na meble i elektrykę

Szafki, to co powinniśmy zrobić na samym początku, gdy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, to wyjąć z dolnych szuflad szafki, wszelkie potencjalnie niebezpieczne przedmioty dla dziecka  i umieść je w miejscu niedostępnym dla niego. Chodzi głównie o ostre przedmioty i środki chemiczne. 

Bez znaczenia co będzie znajdować się w szufladach, należy zawsze zakupić przeznaczone do nich zabezpieczenia. 

Kanciaste meble, są sporym zagrożeniem dla nadmiernie ruchliwego dziecka. Aby uchronić dziecko przed wypadkiem, należy zabezpieczyć takie miejsca specjalnymi nakładkami ochronnymi. Takie nakładki wykonane są z miękkiego tworzywa sztucznego, przykleja się je na kant mebli za pomocą taśmy klejącej. 

Zabezpieczenia mebli i elektryki dla dzieci

Drzwi, dziecko które zaczyna raczkować, przemieszcza się z pokoju do pokoju. Drzwi są elementem niebezpiecznym, mogą przytrzasnąć paluszki dziecku. W takiej sytuacji, aby być spokojnym i nie doszło do takiego zdarzenia najlepiej jest zakupić blokadę na drzwi.

Schody, jeżeli mieszkamy w domu w którym są schody, obowiązkowym zakupem jest bramka ochronna. Umieścić ją należy zarówno na dole, jak i u góry schodów. 

Kolejnym zabezpieczeniem na schodach, będą antypoślizgowe nakładki na schodki. Dzięki nim dziecko nie poślizgnie się i nie upadnie.

Gniazdka i okablowanie, spotykane są w każdym domu. Koniecznością jest zamontowanie specjalnych nakładek na gniazdka elektryczne. Dzięki nim dziecko nie ma możliwości włożyć do gniazdka ani długopisu, ani własnych paluszków. W przypadku okablowań należy je ukryć za meblami lub umieścić je w specjalnych listwach zabezpieczających.

Kuchenka, jeżeli mamy model z kurkami, należy je wymienić je na takie, które przekręcą się tylko przy jednoczesnym wciśnięciu. Dzięki tej wymianie ryzyko zatrucia jest zminimalizowane.

Przeczytaj też: http://www.yooki.pl/dzieciece-szelki-bezpieczenstwa-na-co-zwrocic-uwage-podczas-wyboru/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here